Červen 2011

Damon Albarn-Doctor Dee opera 2011

30. června 2011 v 20:59 | Nikki Murinova & Kiki Suruvkova |  Damon Albarn(Live from the Andrew Marr Show)

Sofie Gaudaen-shamans(2010)

30. června 2011 v 20:47 | Nikki Murinova & Kiki Suruvkova |  ARTS/umění

Sofie Gaudaen, 23 letá módní designérka, návrhářka vzorů a ielustrátorka.


...

Glastonbury 2011 fotografie (I.)

28. června 2011 v 22:31 | Nikki Murinova & Kiki Suruvkova |  Glastonbury
Jessie J-Price Tag, Glastonbury 2011

25. června 2011 v 20:43 Jessie J
Other Stage


Starosta Londýna zakázal pouštění hudby z mobilu na veřejnosti

14. června 2011 v 17:15 | Nikki Murinova & Kiki Suruvkova |  LONDON NEWS/novinky Londýna
Znáte to, jedete autobusem ze školy domů, nebo z domu do města, čtete si, učíte se nebo Vás zrovna bolí hlava. Autobus sebou smýká v každé zatáčce, prudce brzdí na každé zastávce.
Aby toho nebylo málo, přistoupí pár vychechtaných teenagerů/puberťáků a v ruce drží tu příšernou věc, pustí největší IN song, co zrovna začali hrát na Evropě 2 a Vy neslyšíte nic jiného než tuc - tuc - tuc či chr - gfrf - pfu.


V tu chvíli má člověk chuť tak akorát zalést pod sedačku, nebo vystrčit hlavu z okénka.
Mnoho těchto dospívajících navíc při napomenutí bývá drzých až sprostých.

Autobusová firma Arriva Yorkshire zahájila na facebooku kampaň s názvem Shhh!, kde se může kdokoli zapsat a tím přislíbit, že budou svou hudbu držet v takové formě, aby nepoškodila jejich sluch a nerušila spolucestující.

Starosta Londýna Ken Livingstone vyzval k "absolutnímu zákazu přehrávání hudby z mobilního systému". Tato otázka byla dokonce projednána v House of Lords. Již v roce 2006 vyzval parlament k "nošení sluchátek při poslechu hudby na veřejných prostorách, nemocnicích a ve veřejné dopravě".

A proč to lidé vlastně dělají? Je to nějaká mladistvá vzpoura?
"Mladí lidé si ji většinou hlasitě pouští, aby nahlas projevili svůj názor, prostor. Tím tak vytváří prostředí pro své vrstevníky, ale ne pro ty, kteří do této skupiny již nepatří. Například 50ti letá žena- místo důvěry bude cítit slabost a možná dokonce i impotenci, protože tu není nic, co by mohla udělat, aby v tom zabránila."
(Dr Harry Witchel)

Někteří ale jistě pamatují na 80. léta, kdy si teenageři hodili boom box na rameno a chodili s ním po ulici. (U nás toto asi neexistovalo, ale jistě si vzpomenete na klip Hung Up od Madonny, kde byl právě boom box použit.)

Dr Witchel říká svůj názor jak se v tomto liší doba 80.let od dnešní doby.
"Když dříve lidé chodili se svým ghetto blasters, můžeme argumentovat, že to bylo z čiré lásky k hudbě. Neexistuje žádná výmluva pro pouštění "tinny music"(=doslova přeloženo jako plechová hudba), pokud nebydlíte ve stanové oblasti. Zní to jako změť odpadků, prostě je to nesmysl."

(článek napsát za pomoci článku z bbc.co.uk)